“Kimdir? Nedir?”

Merhaba!
Kafamın içine hoş geldiniz.  
Bu blog liseden beri aldığım sinema eğitiminin, gördüğüm, yaşadığım, okuduğum, tecrübe ettiğim her şeyin kafamın içindeki yansımasıdır. Genel olarak izlediğim bir film kafamı kurcalar… Sahneler, kesmeler, yapıştırmalar arasında gidip gelirim… Ya da okuduğum bir kitap, makale, metinin satırları arasına sıkışırım. Saatlerce tıkılıp kaldıktan sonra bu bloga hepsi tane tane dökülür.

Ben mi? Beni sorarsan dostum, yukarıda bahsettiğim sinema eğitimimi son sınıftayken bıraktım. Türkiye’de okumak istemediğime karar verdim. Çünkü Türkiye’de birçok alanda olduğu gibi sinemada da okullarda verilen eğitim pek de kafa açıcı değil. Açıkçası sokak arasındaki herhangi bir “sinema” kursunda da bu bilgileri (hatta belki daha fazlasını) rahatlıkla alabilirsin.
Neyse, şu sıralar Polonya’da psikoloji eğitimi alıyorum. İlerisi için sinema ve psikolojiyi birleştirerek bir şeyler yaratmak gibi planlarım var. Göreceğiz hep birlikte…

Peki işin edebî kısmını geçersek Film Kafası’nda nelerle mi karşılaşırsınız? Tek tük gelişmeye başlayan İngilizcem ile yaptığım –naçizane– çevirilerim, film eleştirilerim, sinema haberleri, sinemasal yazı ve listelerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca başka sinema sitelerinden aldığım, unutulmuş makalelerle de karşılaşmanız mümkün.

Blogumda gezintiye çıkmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var ki; Ben bir film kafayım. Filmler beni oluşturur, kalbim saniyede 24 kere atar. Sinema oluştuğu ilk günden itibaren konuşur, susmaz. İşte ben sinemanın ta kendisiyim. Bu blog ise susmayışlarım!


Şubat 2015
‘den beri “Film Kafası” adıyla, neredeyse sosyal medyanın her mecrasında aktif olarak sinema ve sanat üzerine paylaşımlarda bulunuyorum. Ayrıca Film Kafası Sineması adlı 3 bölümlük bir sinema programım yakın bir tarihte youtube kanalımda yayında olacak. O zamana kadar şuradan takip edebilirsin.


gifpal-20150428232832

Kişisel sosyal medya hesaplarım:

1. png

2. png

instagram

youtube-icon

 

Film Kafası ‘nın sosyal medyadaki hesapları ise:

     

 

Ayrıca aklınıza takılan birşeyler olursa diye şu formda burada dursun:

When+writing+an+essay+night+before+due_af8926_5489751

Reklamlar

4 Comments

Aklına bir şeyler mi takıldı? Anlatmak istediğin bir konu mu var? Her şeye açığız, çekinme yazmaya başla!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s