Xavier Dolan’ın yeni filminin görselleri yayınlandı!


Dün sabah internette ebir haber gördüm ve adeta günüm değişti… Gerek sinemasında kullandığı temalar, gerek sinematografisi ve gerekse yönetmenliğiyle yakın dönemin en başarılı yönetmenlerinden biri olan Xavier Dolan‘ın yeni filmin görselleri yayınlandı.

Mommy, Laurence AnywaysAnnemi Öldürdüm ve tabii ki Hayali Aşıklar gibi filmleriyle bilinen Fransız-Kanadalı yönetmen Xavier Dolan, ilk İngilizce filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: The Death and the Life of John F. Donovan.

kit-harington-the-death-and-life-of-john-f-donovan-set

Dolan’ın filmlerinden bahsederken oyuncu seçimlerine, en az sineması kadar değinmek gerekiyor; filmi senaryo, sinematografi ya da yönetmenliğinin dışında, oyuncu yönetmiyle de yazıyor.

Xavier Dolan, The Death and the Life of John F. Donovan’da Amerikan sinemasından aşina olduğumuz, oldukça popüler bir oyuncu kadrosuyla çalışmış: Kit Harington, Jessica ChastainNatalie Portman ve Susan Sarandon… Verdiği bir röportajda ise bu filmininde de  -neredeyse diğer bütün filmleri gibi- anne-oğul ilişkisi üzerine bir hikaye işleyeceğini söyleyen Dolan sözlerini şu şekilde devam ettirmiş “… hayatımın geri kalanını anne-oğul ilişkilerini anlatarak geçirebilirim fakat son filmim de farklı bir tema işlemek istiyorum.”

jessica-chastain-the-death-and-life-of-john-f-donovan

Filmin bilinen özeti şu şekilde:

Amerikalı bir televizyon yıldızının ölümünden 10 yıl sonra, genç bir aktörle birbirlerine yolladıkları mektuplar ortaya çıkar ve bu mektupların onların hayatları üzerindeki etkilerini izleriz.

Hadi şimdi de paylaşılan set fotoğraflarına göz atalım:

Film Kafası bonusu:
Reklamlar

Aklına bir şeyler mi takıldı? Anlatmak istediğin bir konu mu var? Her şeye açığız, çekinme yazmaya başla!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s