Üç yıl önce İzmir’de özel sinema etkinlikleri yapmak üzere kurulan Hezarfen Film Galeri, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra Geçtiğimiz Mayıs ayında bir Kısa Film Ajansı kurdu ve Türkiye’de yapılan kısa filmleri dünyada tanıtmak üzere harekete geçti.

Ulusal ve uluslararası sinema alanlarında çok deneyimli bir ekibe sahip olan Hezarfen Film Galeri, Türkiye’de yapılan Kısa Filmlerin özellikle  uluslararası promosyonunu amaçları arasına kattı.

Bu amacı gerçekleştirmek üzere, Hezarfen Film Galeri dünya’nın en kapsamlı ve saygın kısa film festivallerinden Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali ve Cannes Film Festivali Short Film Corner ile anlaşmaya vardı .Bu iki önemli film festivalinde ‘’Shorts From Turkey’’ adı altında kısa filmlerimiz tüm dünyadan sinema  profesyonelleri ve izleyiciler ile buluşacak.

Hezarfen Film Galeri sadece bu büyük festivallerle yetinmemekte ve Kısa Filmlerimizin ve Filmcilerimizin seslerini dünyada  duyurmak üzere çalışmaya devam etmektedir.

Yakın dönemde  ‘’Shorts from Turkey’’ seçkisini aşağıdaki  yurt dışı film festivallerinde sinema  profesyonellerine ve izleyicilere  sunuyoruz:

Bogota Uluslararası Kısa Film Festivali – Kolombiya
Arava Uluslararası Film Festivali  – İsrail
Sofya Uluslararası Kısa Film Festivali – Bulgaristan

*Önümüzdeki günlerde  2017 Cannes Film Festivali – Short Film Corner seçkisi için başvuru süreci açılacaktır.

detaylı bilgi için: Hezarfen Film Galeri

 

Reklamlar