Bağımsız Türkiye ve Dünya Sineması İzmir’de!


Hezarfen Film Galeri ve İzmir Konak Belediyesi iş birliğiyle son yıllarda yurt içi ve yurt dışında başarılarıyla adından söz ettiren ancak dağıtım sorunları yaşayan filmleri ve filmlerin yaratıcılarını izleyiciyle buluşturmak amacıyla gerçekleşen Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları ve Dünya Sineması Programı bu sene de yeni filmlerle devam ediyor! 

Programlarda Ken Loach’ın bu sene Altın Palmiye kazanan filmi “I, Daniel Blake“, Jim Jarmusch’un “Paterson“, Jonas Cuaron’un “Desierto” filmlerinin yanı sıra Türkiye’de pek fazla izlenme şansı bulamayan bağımsız filmlerden Mustafa Kara’nın “Kalandar Soğuğu“, Derviş Zaim’in “Rüya“, Seren Yüce’nin “Rüzgarda Salınan Nilüfer” filmleri de yer alıyor. 

Tüm gösterimler İzmir Türkan Saylan Kültür Merkezi‘nde olacak ve ücretsiz gerçekleşecektir.


DÜNYA SİNEMASI PROGRAMI

19 Ekim 2016 Çarşamba saat 19:00
Muhteşem Boccaccio

2015, İtalya-Fransa, 120’, Renkli, İtalyanca

Yönetmen: Paolo Taviani, Vittorio Taviani
Oyuncular: Riccardo Scamarcio, Jasmine Trinca, Kasia Smutniak, Kim Rossi Stuart

“Sezar Ölmeli”, “Resurrection” ve “San Lorenzo Gecesi” gibi sayısız başyapıta imza atan Taviani Kardeşlerden sıradışı bir masal.

Sinemanın dahi kardeşleri Taviani kardeşlerden 13. Yüzyılın karanlığından aşkla çıkan insanların muhteşem hikayesi.

Konu:
13. yüzyıl Floransa. Kara veba ölüm saçıyor. Kurtulmak için şehirden kaçmaya karar veren on genç. Saklandıkları kırsal bölgede birbirlerine umut ve aşk dolu öyküler anlatırlar. 13. Yüzyılın karanlık nefesi ensesinde on gence içinde bulundukları koşullarda birbirlerine anlattıkları sevgi dolu hikayeler yardım edecektir.

maraviglioso_boccaccio_i_novellatori_foto_umbertomontiroli_0687-light


16 Kasım 2016 Çarşamba saat 19:00
Kartal Avcısı

2016

Yönetmen: Otto bell

Oyuncular:  Daisy Ridley, Aisholpan

Konu:
13 yaşındaki göçebe Moğol kızı Aisholpan’ın kabilesinde ilk kartal avcısı olma mücadelesini takip eden büyüleyici bir belgeselin ilk Türkiye gösterimi. Mutlaka izlenmeli!

sept16_eaglehuntress_2


21 Aralık 2016 Çarşamba saat 19:00
Köpekler

2016, Fransa-Romanya-Bulgaristan-Katar, 103′ Renkli, Rumence

Yönetmen: Bogdan Mirica
Oyuncular: Dragos Bucur, Gheorghe Visu, Vlad Ivanov

2016 Cannes Film Festivali ‘Belirli Bir Bakış’ Bölümü

Ait olmadığınız topraklara değer biçmenin bedeli ağırdır.

Balkan topraklarında geçen gizemli bir öyküyü sade bir gerginlikte anlatmayı başaran Bogdan Mirica’nın Cannes’da beğeni toplayan çarpıcı ve esrarengiz ilk filmi.

Konu:
Sakin bir Romanya kırsalı, sıcak ve sessiz bir yaz… Dedesi Alecu’dan miras kalan araziyi satmak üzere yola çıkan Roman’ı bekleyen görünüşte sadece bu kadarıdır. Fakat Roman her şeyden ve herkesten uzak bu topraklarda çok daha fazlasının gizli olduğunu eski bir mafya lideri olan Alecu’nun geçmişiyle yüzleştikçe keşfedecektir. Roman’a araziyi satması için yardımcı olan Voicu adlı genç adam birden bire ortadan kaybolunca şüphe dolu bir gerginlik Roman’ın kafasını daha da karıştırır. Yaşanmış olan şeylere yıllarca sessizce şahit olan bölgenin yaşlı polis şefi Hogas kesik bir ayak parçasının sırrını çözmeye çalışırken tek amacı karanlık işlerle gizemli bağlantısı asla tam olarak kestirilemeyen sıra dışı bir adam olan Samir’i köşeye sıkıştırmaktır. Hogas ve Samir’in anlaştıkları tek konu ise genç bir şehirli olan Roman’ın bu topraklara ait olmadığı ve tek yapması gerekenin hiçbir şeye karışmadan çekip gitmek olduğudur. Ancak Roman kaçıp gitmektense kalıp kendi kararını uygulamak konusunda inatçıdır.

dogs-caini-cannes


18 Ocak 2017 Çarşamba saat 19:00
I, Daniel Blake/Ben, Daniel Blake

2016, İngiltere-Belçika-Fransa, 100′ Renkli, İngilizce

Yönetmen: Ken Loach
Oyuncular: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan McKiernan

2016 Cannes Film Festivali Altın Palmiye Ödülü

‘‘Bize ilham verenler dünyanın beşinci zengin ülkesi İngiltere’de yiyecek bulamayanlardır.’’ Ken Loach

Bu film, kendine has bir saygınlığı ve öfkesi olan bir Ken Loach draması. Usta yönetmen, insanlığın ortak değerleri için yükselttiği bu protesto çığlığı ile beyaz perdeye geri dönüyor.

Konu:
Daniel Blake (59) hayatının büyük bir kısmını Newcastle’da geçirmiş bir marangozdur; ancak geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle doktorlar çalışmasını yasaklar. Her zaman kendine yetebilen Daniel Blake, hayatı boyunca ilk kez devletin sunduğu “işsizlik fonuna” başvurmak zorunda kalır. Daniel Blake’in yolu iki çocuğu ile yalnız bir genç anne olan Katie ile kesişir. Katie, Londra’da yaşadığı terk edilmiş, tek odalı pansiyondan kurtulmak ve çocuklarına daha iyi bir gelecek sunabilmek için karşısına çıkan tek yardım şansını değerlendirerek burada, evinden çok uzakta, yıkık dökük bir dairede yaşamaya başlamıştır. Aynı kaderin kurbanı olan Daniel ve Katie, kendilerini ikiyüzlü sosyal yardım politikalarının bürokrasi girdabına kapılmış bir halde, yaşam için mücadele ederken bulurlar. ‘Ben, Daniel Blake’ “refah düzeyi” en yüksek ülkelerin yoksullarının dünyanın geri kalanındaki yoksullardan bir farkı olmadığını gözler önüne sererken, bir salgın hastalık gibi yayılan açlığa ve işsizliğe dair farkındalık yaratıyor.

i-daniel-blake-cannes


15 Şubat 2017 Çarşamba saat 19:00
Paterson

2016, ABD, 113’, Renkli, İngilizce

Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur

Mutluluğun tanımı hiç bu kadar basit olmamıştı.
Tıpkı bir şiir gibi…

Cennetten de Garip, Sadece Aşıklar Hayatta Kalır ve Kırık Çiçekler gibi kült filmlerinin bir harmanı olan samimi bir Jarmusch filmi.

Konu:
Paterson adlı bir kasabada naif bir kişiliğe sahip sessiz bir adam yaşar. Bu adamın adı da Paterson’dur. Paterson bir otobüs şoförüdür. İran asıllı sevimli ve güzel karısı Laura ve köpeği Marvin ile küçük bir evde, son derece mütevazı ve huzur dolu bir hayat yaşar. Paterson’ın her günü birbirine benzer. Ancak Paterson yanında taşıdığı not defterine yazdığı şiirlerden, evde onu bekleyen sevecen karısından, arada sırada uğradığı mahalle barından son derece memnundur. Laura işsiz olmasına rağmen evde geçirdiği zamanda müzikten resime, tasarımdan dekorasyona hemen hemen tüm sanat dalları ile uğraşır ve yaratıcı bir aşkla defterine şiirler karalayan Paterson’ı şiirlerini paylaşması için ikna etmeye çalışır.
Oysa Paterson otobüs şoförlüğü yapan gizli bir şair olarak kalmayı seçmiştir. Ona göre şiirleri kimseyle paylaşılmaması gerek özel günlüklerdir…

paterson_5594759


15 Mart 2017 Çarşamba saat 19:00
Toni Erdmann

2016, Almanya-Avusturya, 162′ Renkli, Almanca, İngilizce-Rumence

Yönetmen: Maren Ade
Oyuncular: Peter Simonischek, Sandra Hüller

2016 Cannes Film Festivali Yarışma Filmi
2016 Cannes Film Festivali FIPRESCI Ödülü
2016 Toronto Film Festivali Özel Gösterim

Maren Ade’nin bu yıl Cannes’a damgasını vuran ve dünya çapında ün kazanan melankolik ve sürprizlerle dolu hikâyesi, birbirine zıt karakterlerde olan bir baba ile kızın trajikomik ilişkisini anlatıyor.

Konu:
Toni Erdmann, aslında hiçbiri Toni Erdmann olmayan iki karakterin hikâyesi… Winfred emekliliğinin ortasına gelmiş, Almanya’da yapayalnız yaşayan bir piyano öğretmenidir. Diğer bir özelliği de sürekli farklı tiplemeleri taklit eden iflah olmaz bir şakacı olmasıdır. Dişlek “Toni Erdmann” ise oynamayı en sevdiği karakterdir. Çok sevdiği yaşlı köpeği de ölünce hayatını yeniden yoluna koymak onun için çok daha zor hale gelir. Böylece hayattaki tek çocuğu olan kızı Ines’e sürpriz bir hafta sonu ziyareti yapmaya karar verir. Ines ise bir süredir Romanya’da büyük bir şirkette çalışan ciddi bir iş kadınıdır. Takma dişler ve kocaman bir perukla ofisine çıka gelen babasını gördüğüne pek de sevinmez.
Winfred’in kızı Ines ile yaşadıkları apayrı dünyalar arasındaki mesafeyi aşmak için giriştiği sonsuz çabanın 48 saatlik öyküsü aralarındaki farklılıklara rağmen ortak bir noktada buluşmaya çalışan bir baba ve kızın inanılmaz komik ancak yine de hüzünlü hikâyesine dönüşüyor. “Toni Erdmann”ın özünde saklı olan şey ise farklı kutuplardaki bu iki karakterin aile olmanın manyetik ve büyülü bağı ile birbirine bağlı olması.

image20toni20erdmann1_0


19 Nisan 2017  Çarşamba saat 19:00
Çılgınlar Gibi

2016, İtalya, 102’, Renkli, İtalyanca

Yönetmen: Paolo Virzi
Oyuncular: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazotti

2016 Cannes Film Festivali Yönetmenlerin Yönetmenlerin On Beş Günü Seçkisi

Paolo Virzi’den Cannes Film Festivali’nde izleyenleri büyüleyen, süprizlerle dolu sıcacık bir hikaye…

Ödüllü filmleri “İnsan Sermayesi” ve “Gördüğüm En Güzel Kadın”dan sonra Paolo Virzi’nin bu yıl Cannes Film Festivali’nde ses getiren ve akıl hastanesinden kaçan iki kadının yolculuğunu konu alan muazzam bir komedi-drama.

Konu:
Farklı sebeplerle düştükleri akıl hastanesinden beraber kaçan, her şeye rağmen umutlarını kaybetmemiş iki İtalyan kadının sürprizlere, melankolik duygulara ve başkalarıyla tanışma hikâyelerine uzanan bu çılgın yolculuğu akıl hastanesinde başlar. Bir milyarder olan Beatrice ve salaş bir genç kadın olan Donatella biri polisin diğeri ise kocasının zoru ile akıl hastanesine yatırılan iki kadındır. Geçmişleri, dertleri ve hayalleri farklı iki dünyaya ait bu iki kadının yolları ilk kez kesişmesine rağmen tanıştıkları ilk andan itibaren iyi anlaşırlar. Hayattan yorulmuş ancak neşelerini ve özgür ruhlarını kaybetmemiş bu iki kadın bir gün birlikte hastaneden kaçar. Damarlarındaki kanın hızınca ve yitirdikleri düşünülen akıllarının estiğince yola devam eden iki kadın ne kadar serkeş, umursamaz ve “deli gibi” gözükseler de aslında uğruna yola koyuldukları ortak bir arayışları vardır. Adeta bir açık hava tımarhanesine dönmüş olan dünyada biraz olsun mutluluk bulmak. Biri geçmişini temize çekip yeni bir başlangıç yapmanın diğeri ise kanunların kendisinden ayırdığı çocuğuna kavuşmanın peşindedir…

la-pazza-gioia-il-trailer-del-nuovo-film-di-paolo-virzi-251175-1280x720


BAĞIMSIZ TÜRKİYE SİNEMASI İZMİR BULUŞMALARI

Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları kapsamındaki bütün gösterimler yönetmen katılımıyla gerçekleşecektir.
5 Ekim 2016  saat 19:00
TARLA | THE FIELD |

 Yönetmen: Cemil Ağacıkoğlu / Senarist: Cemil Ağacıkoğlu / Görüntü Yönetmeni: Cemil Ağacıkoğlu / Kurgucu: Orhan Örsman, Emel Kumbur / Oyuncular: Serkan Ercan, Ilgaz Kocatürk, Kenan Bal, Hale Akınlı, İlyas Özçakır / Türkiye / 2015 Renkli / 85´ /

Konu:
Hırsı ve hayalleri yüzünden borç batağına saplanan Tarık, eve ve işyerine gelen hacizle sarsılır. Eşiyle de ayrılık noktasına gelir. Banka ve tefecinin baskısından bunalsa da sonuna kadar mücadele etmek niyetindedir. Son çare, memleketindeki tarlanın satılmasıdır. Ailesiyle konuşmak için yanlarına gider. Baba önce çekimser kalsa da, annenin telkiniyle ellerindeki yegâne tarlayı evlatlarına vermeyi kabul eder. Ağabeyine yardımcı olması için küçük kardeş Emre´yi de İstanbul´a gitmeye zorlarlar. Tarık istemese de kardeşiyle İstanbul´a yola çıkar. İki kardeş geçmişlerini ve birbirini sorgularken hiç olmadıkları kadar yakınlaşacaktır.


1 Kasım 2016 saat 19:00
KALANDAR SOĞUĞU | COLD OF KALANDAR |

Yönetmen: Mustafa Kara / Senarist: Bilal Sert, Mustafa Kara / Görüntü Yönetmeni: Cevahir Şahin, Kürşat Üresin / Kurgucu: Umut Sakallıoğlu, Ali Aga, Mustafa Kara, Serhat Solmaz / Özgün Müzik: Eleonore Fourniau / Oyuncular: Haydar Şişman, Nuray Yeşilaraz, Hanife Kara, İbrahim Kuvvet, Temel Kara / Yapımcı: Nermin Aytekin / Ortak Yapımcı: İvan Angelusz / Yapım Şirketi: Kara Film / Dünya Hakları: Kara Film / Türkiye, Macaristan / 2015 / DCP / Renkli / 130´ /

Konu:
Karadeniz´in bir dağ köyünde, ailesiyle birlikte yaşayan Mehmet, bir yandan beslediği birkaç hayvanla günlük ihtiyaçlarını temin ederken diğer yandan büyük bir tutkuyla dağlarda maden rezervi aramaktadır. Zamanla umutsuz bir çabaya dönüşen maden arama fikri, Mehmet´in duyduğu bir haberle yerini yeni bir maceraya bırakır: Mehmet, Artvin´de gerçekleştirilecek olan boğa güreşlerine katılacaktır. Sıradan bir yaşam mücadelesi gibi görünen bu hikâyenin arka planında dokunaklı bir hayatın, inceden inceye örülen bir mücadelenin ve doğa, insan, hayvan ilişkisinin naif bir portresi çizilmektedir.

22678469151_07f9deddd3_h


7 Aralık 2016 saat 19:00
RÜYA /2016 / 106’ / Renkli / Türkiye

Yönetmen: Derviş Zaim
Senaryo: Derviş Zaim
Müzik: Marios Takoushis
Görüntü Yönetmeni: Taner Tokgöz
Sanat Yönetmeni: Natali Yeres
Kurgu: Sait Ali Demir , Ayhan Ergürsel
Oyuncular: Gizem Erdem, Dilşat Bozyiğit, Mehmet Ali Nuroğlu, Murat Karasu, Enis Arıkan, Gizem Akman, Ebru Helvacıoğlu, Engin Örsel, İbrahim Selim
Yapımcı: Derviş Zaim, Kıvan Aslı Odabaşı

Konu:
Sine günümüzdeki mimarlık pratiğinin aldığı biçimden hoşlanmayan genç bir kadın mimardır. Yedi uyuyanlar menkıbesinden hareket ederek mağara biçiminde bir farklı bir cami modeli tasarlamıştır. Ancak inşaat bir sürü problem nedeni ile yarım kalır. Stres nedeni ile Sinede uyku hastalığı baş gösterir. Sine sonunda bir uyku hastalıkları merkezinde tedavi olmayı kabul eder, merkezde iken bir düş görür: Düşünde yedi uyuyanlar mitinin içindedir ve olaylara şahit olmaktadır. Rüyadan uyanır, ancak fiziksel ve ruhsal olarak değişmiştir. Etrafındaki kimse ondaki bu değişikliği fark etmez. Sine uyku hastalıkları kliniğine her gidişinde fiziki ve ruhi olarak değişir; her değişimde ise etrafındaki engellere ve kendi meselelerine daha evvel yaptıklarından farklı biçimde yanıt vermeye başlar.

a0fcc8b70ce12e91e905688ce8ccaf07


4 Ocak 2017 saat 19:00
RAUF | RAUF

Yönetmen: Barış Kaya, Soner Caner / Senarist: Soner Caner / Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir / Kurgucu: Ali Emre Uzsuz, Ahmet Boyacıoğlu / Özgün Müzik: Ayşe Önder, Ümit Önder / Oyuncular: Alen Hüseyin Gürsoy, Yavuz Gürbüz, Şeyda Sözüer, Muhammed Ubiç, Veli Ubiç / Yapımcı: Burak Ozan, Kazım Uğur Kızılaslan / Yapım Şirketi: Peri İstanbul, Aslan Film / Dünya Hakları: Peri İstanbul / Türkiye / 2016 / DCP / Renkli / 93´ / Türkçe, Kürtçe; İngilizce altyazılı

Konu:
Film adını aldığı 9 yaşındaki kahramanı Rauf´un hikâyesini anlatır. Bir köyde, görünmeyen bitmez bir savaşın gölgesi altında yaşayan Rauf sevdiği kız için pembe rengi bulmak üzere bir yolculuğa çıkar. Kız, Rauf´un yanında çıraklık yaptığı marangozun 20 yaşındaki kızıdır. Rauf için pembe, hayallerindeki aşkın rengidir; umut etme cesaretinin ve hiç görmediği barışın rengidir. Pembeyi arayışı kızı gülümsetme arzusuyla başlar, fakat gri bir dünyada yaşayacağı deneyimler Rauf´a siyah ve beyazı öğretecektir.

562433374_1280x720


1 Şubat 2017 Çarşamba saat 19:00
MAVİ BİSİKLET | BLUE BICYCLE |

 Yönetmen: Ümit Köreken / Senarist: Ümit Köreken, Nursen Çetin Köreken / Görüntü Yönetmeni: Niklas Lindschau / Kurgucu: Ali Aga / Özgün Müzik: C. Ozan Türkyılmaz / Oyuncular: Selim Kaya, Eray Kılınçarslan, Katya Shenkova, Fatih Koca, Bahriye Arın / Yapımcılar: Ümit Köreken, Nursen Çetin Köreken / Ortak Yapımcılar: Oliver Thau, Ufuk Genç, Oğuz Kaan Kurbanoğlu / Yapım Şirketi: Drama Film Prodüksiyon Ümit Köreken / Dünya Hakları: Attraction Distrubition / Türkiye, Almanya / 2016 / DCP / Renkli / 94´ / Türkçe; İngilizce altyazılı

Konu:
Ali, annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşar. Boş zamanlarında bir lastikçide çalışır. Haftalığını evin ihtiyaçları için annesine verir; bahşiş olarak aldığı birkaç lirayı ise mavi bir bisiklet alabilmek için biriktirir. Ali´nin babası, kasabadaki çiftlikte çalışırken yaşamını yitirir, ancak cesedi tren yolunda bulunur. Olayın tek şahidi, çiftliğin kâhyası Salim´dir. Ali´nin platonik aşkı Elif, çocukların oyuyla seçilmiş okul başkanıdır. Kâhya Salim de kasabaya gelen torunu Hasan´ı okula kaydettirir. Kısa bir süre sonra okul müdürü, Elif´in yerine okul başkanlığını Hasan´a verir. Elif´e haksızlık yapıldığını düşünen Ali, arkadaşı Yusuf´un da yardımıyla büyük bir kampanya başlatır.

mavi-bisikletin-dunya-promiyeri-yapildi_527feaf


1 Mart 2017 Çarşamba
RÜZGARDA SALINAN NİLÜFER | SWAYING WATERLILY |

 Yönetmen: Seren Yüce / Senarist: Seren Yüce / Görüntü Yönetmeni: Barış Özbiçer / Kurgucu: Mary Stephen / Müzik: Gökçe Akçelik / Oyuncular: Tolga Tekin, Songül Öden, Tülay Günal, Eraslan Sağlam, Duru Lal Pakel, Taha Yusuf Tan, Serpil Göral, Ayşe Tunaboylu, Esme Madra, Serkan Kesin, Sezin Bozacı / Yapımcılar: Gökçe Işıl Tuna, Sevil Demirci / Ortak Yapımcılar: Stefan Schubert, Yıldız Özcan (Wüste Film Ost) / Yapım Şirketi: Motiva Film, Yeni Sinemacılar / Dünya Hakları: Motiva Film / Türkiye / 2015 / DCP / Renkli / 107´ / Türkçe; İngilizce altyazılı

 Konu:
Orta yaşlarına varmış olan Handan ve Korhan çifti İstanbul´un zengin semtlerinden birinde sıradan bir yaşam sürmektedirler. Handan kendine meşguliyet yaratabilmek için sürekli uğraşlar icat etmekte, Korhan´dan da her seferinde destek beklemektedir. Korhan´sa seneler içinde Handan´ın heveslerinin hiçbir yere varmadığını görmüş, bu hevesleri çok ciddiye almamayı öğrenmiştir. Kocasından umduğu desteği bulamayınca içindeki boşluğu doldurmak için yazar olan arkadaşı Şermin´e özenir ve yazarlığa niyet eder. Handan´ın bu arzusu kıskançlığa dönüşerek iki aile arasındaki dengeyi bozmaya başlar.

328515


5 Nisan 2017 Çarşamba saat 19:00
KOCA DÜNYA

2015 / 100’ / Renkli / Türkiye
Yönetmen: Reha Erdem Senaryo: Reha Erdem Görüntü Yönetmeni: Florent Herry Kurgu: Reha Erdem
Oyuncular: Berke Karaer, Ecem Uzun, Melisa Akman, Murat Deniz, Ayta Sözeri, Hakan Çimenser, Sağnak Sarıbudak, Saygın Soysal
Yapımcı: Ömer Atay, Gamze Peker Mekik

Konu:
Anne babalarının sorumluluğunu üstlenemediği, belki de istemediği iki çocuk koca dünyada nasıl hayatta kalır? Büyümek kurtuluş mudur yoksa hayatın daha da zalim yüzleriyle karşılaşmalara mı gebedir? Yetimhane duvarları gözlerden sakladıkları çocuklar için bir hapishanenin aşılmaz duvarları mıdır yoksa onları dışarıdaki karanlık, kocaman dünyadan korumakta mıdır?
Ali ile Zuhal yetimhanede büyümüş iki gençtir. Kardeş oldukları söylenir. Öyle değilse bile geçen zaman ve sahipsizlikleri onları kardeş gibi yakınlaştırmıştır. Film Ali ile Zuhal’in yetimhane dışındaki koca dünyanın kucağına savunmasız fırlatılıp atıldıkları sırada başlar.

reha_erdem_koca_dc3bcnya


3 Mayıs 2017 Çarşamba saat 19:00
BABAMIN KANATLARI

2016 / 101’ / Renkli / Türkiye

Yönetmen: Kıvanç SezerSenaryo: Kıvanç SezerMüzik: Bajar
Görüntü Yönetmeni: Joerg GruberSanat Yönetmeni: Rabia Kip
Kurgu: Umut Sakallıoğlu
Oyuncular: Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip, Tansel Öngel
Yapımcı: Soner Alper

Konu:
30 yıldır inşaat işçiliği yapan ve şu anda İstanbul’da lüks konut inşaatında çalışan İbrahim (54) bazı tetkiklerin sonucu akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Sigortalı olduğu gün sayısı yetersiz olduğundan malulen emekli olamaz. Sigortasını dışarıdan ödeyip emekli olmayı ister ama bir toplu parası da yoktur. Üstelik depremzede olan ailesi konteynırdan devletin yaptığı konutlara çıkmayı beklemektedir. Bu konutların uzun yıllar sürecek taksitlerine rağmen İbrahim sonuçta ev sahibi olacakları için mutludur. Yoğun çalışma temposu sırasında üniversiteli bir genç olan Fırat (21)

058741

 

Reklamlar

1 Comment

Aklına bir şeyler mi takıldı? Anlatmak istediğin bir konu mu var? Her şeye açığız, çekinme yazmaya başla!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s