Sinema İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!


İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 16 yıldır başarı ile organize edilen ve büyük ilgi gören Sinema Burada Festivali bu yıl da zengin içeriği ile İzmir Sanat Merkezi’nde 31 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak. 

Fuar ziyaretçilerinin heyecanla beklediği festivalin açılışı 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü, saat 19:30’da İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Başladığından bugüne, sinemamıza  emek verenleri unutmayan, aynı zamanda da gelecek Türkiye Sineması’nın yeni oyuncuları ile onları buluşturan etkinlik, geçmişle bugün arasında bir köprü olmaya devam ediyor. Sinema Burada Festivali’nin bu yıl ki onur

20150628_121348
Festival süresince Ümit Ünal’ın kendi çizimlerinin yer aldığı “Mahlukat Bahçesi” de sergilenecek.

konukları Türk Sineması’na emek vermiş ünlü isimler; Ahmet Mekin ve Serap Aksoy olacak. Ayrıca Sinema Burada Festivali kapsamında verilen “Genç Oyuncu Onur Ödülleri”ni Nazan Kesal ve Onur Saylak alacak.

Sinema Burada Festivali kapsamında bu yıl ilk kez Hezarfen Film Galeri işbirliğinde “Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu” düzenlenecek. Sinemaseverlere projelerini gösterme imkanı sunacak olan 85. İzmir Enternasyonal Fuarı; “Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu” ile inovasyon ana temasını sanata da yansıtacak. Dünyada hızla değişen film üretim stratejilerini genç sinemacılar ile paylaşmayı hedefleyen çalışma, kısa film yapımcıları ve tutkunlarını bir araya getirecek. 4 Eylül 2016 günü gerçekleştirilecek platform ile sanatın yaratıcı boyutu gözler önüne serilecek.

Tematik olma özelliğinin yanı sıra,  kısa film gösterimleri, sinema söyleşileri ve workshoplar İzmir Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak. Sinema Burada Festivali kapsamında; 12 ayrı film gösterimi, 1 atölye çalışması, 1 workshop, Hazerfan Kısa Film Seçkisi ve pitching platformu gerçekleştirilecek. Girişler için ücretsiz davetiyeler her gösterimden bir gün önce İzmir Sanat Merkezi gişesinden temin edilebilecek.

Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu’nun jürisi
Ülkemizin önde gelen sinema yönetmenlerinden ,dünya festivallerinde önemli ödüller kazanmış, edebiyat ve plastik sanatlarda da eserler vermiş olan Tayfun Pirselimoğlu.

Yeni Sinemacılık’ın kurucularından, gerçekleştirdiği filmler ile yurt içi ve yurt dışı festivallerde önemli başarılar elde eden, aynı zamanda SE-YAP (Sinema yapımcılar Meslek Birliği) Yönetim kurulu başkan yardımcısı Sevil Demirci.
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Sinema-TV fakültesinden mezun olan İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ.

kaynak: bizimizmir.net

img_5126

Festival programının büyük boyu için tıklayınız.

Reklamlar

Aklına bir şeyler mi takıldı? Anlatmak istediğin bir konu mu var? Her şeye açığız, çekinme yazmaya başla!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s