Özcan Alper’in yeni filmi “Rüzgarın Hatıraları” 11 Aralık’ta vizyona giriyor. 52. Uluslararası Antalya Film Festivali‘nde Ulusal Yarışma” bölümünde yarışan filmin yönetmeni Özcan Alper’le 16 Aralık’ta Karaca Sineması’nda söyleşi gerçekleştirilecek. 19.00 ve 21.15 seanslarının ardından yönetmen izleyicilerin sorularını cevaplayacak. 

Muhalif şair ve yazar Aram, İkinci Dünya Savaşı’nın bitmesine yakın Türkiye’den kaçmak zorunda kalır. Aram’ın yolculuğu Sovyet Gürcistan’ın sınırına ulaşamadan, Karadeniz ormanlarında sona erer ve bu yolculuk Türkiye’nin unutturulmaya çalışan geçmişi ve Aram’ın sürgününe dair ipuçlarıyla doludur. Filmleriyle yurt içi ve yurt dışı pek çok ödüle imza atan yönetmen ve senarist Özcan Alper’in üçüncü uzun metrajlı sinema filmi olan Rüzgarın Hatıraları‘nda daha önce Sonbahar filminde de beraber çalıştıkları Onur Saylak’ın yanı sıra Tuba Büyüküstün, Sofya Khandemirova, Ebru Özkan, Mustafa Uğurlu ve Murat Daltaban gibi isimler yer alıyor. Söyleşinin Facebook etkinliğine şuradan ulaşabilirsiniz.

Fragmanı ise aşağıda bir yerlerde…


Not: Bu yazının tüm hakları Film Kafası’na aittir. İzin almadan ve kaynak belirtilmeden kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
Reklamlar